اخبار

آرشیو جدیدترین اخبار و مقالات قیر آذر پاسارگاد

معرفی عمومی قیر امولسیون و کاربردهای آن

معرفی عمومی قیر امولسیون و کاربردهای آن

از دیرباز انواع قیر محلول (ترکیب قیر با نفت سفید) در پروژه های راه سازی و بیابان زدائی مورد استفاده قرار می گرفت ولی در حال حاضر مدت هاست که در کشور های پیشرفته دنیا به دلایل متعدد مصرف آن کنار گذاشته شده و در حال حاضر نیز سیاست حذف آن و جایگزینی با انواع قیر امولسیون پیگیری می شود و از جمله در کشور ما نیز طبق برنامه چهارم توسعه ، سیاست جایگزینی کامل آن می بایست محقق شود .  عمده اشکالات قیر محلول که با جایگزینی قیر امولسیون مرتفع می شود به شرح زیر است :

 

 

 • تقریباً نزدیک به 40% ترکیب قیر محلول ، نفت سفید می باشد . بخشی از نفت سفید مصرف شده وارداتی بوده و هر سال

ادامه مطلب

قیر مخلوط یا محلول

قیر مخلوط به مخلوطی از قیر و یک حلال مناسب (مثلاً نفت سفید یا بنزین) گفته می‌شود. این قیر در درجه‌حرارت محیط مایع است و یا با حرارت کمی به مایع تبدیل می‌شود. قیر مخلوط در انواع آسفالت‌های پوششی و ماکادامی مورد استفاده قرار می‌گیرد سرعت گیرش یا سفت شدن این نوع قیر بستگی به نوع محلول دارد. به‌طور مثال به دلیل سرعت بالای تبخیر بنزین، قیر حل شده در بنزین سریع‌تر سفت می‌شود. این قیر، اصطلاحا قیر تندگیر (RC) نامیده می‌شود. همچنین قیرهایی که در نفت حل شده‌اند،قیر کندگیر (MC) نامیده می‌شوند و به قیرهایی که در نفت گاز یا نفت کوره حل شوند، نفت دیرگیر (SC) گفته می‌شود. قیرهای محلول بر

ادامه مطلب

رشد 30 درصدی صادرات بزرگترین تولید کننده قیر خاورمیانه

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد از رشد 30درصدی صادرات قیر این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت : شرکت نفت پاسارگاد بعنوان بزرگترین تولیدکننده قیرخاورمیانه توانسته است با صادرات 640هزار تن در 6ماه گذشته رشد 30درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را با ارزآوری مطلوب نصیب کشور نماید.

 

ادامه مطلب

مرغوب ترین قیر کشور

مرغوب ترین قیر کشور حاصل از پالایش نفت خام فوق سنگین میدان های نفتی سروش و نوروز در پالایشگاه جدید قشم، نخستین پالایشگاه نفت فوق سنگین ایران تا ١,٥ سال آینده تولید می شود.

رئیس پ‍ژوهشکده پالایش نفت در پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: این پالایشگاه که نخستین پالایشگاه نفت فوق سنگین کشور است، برای تولید فرآورده های نفتی سبک و قیر مرغوب با ظرفیت پالایش ٣٠ هزار بشکه در روز طراحی شده است و تا یک سال و نیم آینده به بهره برداری خواهد رسید.

منصور بزمی تولید قیر با کیفیت را از ویژگی های ممتاز این پالایشگاه برشمرد و افزود: سالانه ٨٠٠ هزار تن قیر از نفت خام فوق سنگین میدان های نفتی سروش و نوروز در این پالایشگاه تولید می شود که از نظر کیفیت قابل رقابت با برترین قیرهای تولیدی شرکت های معتبر جهانی از جمله شرکت شل است.

ادامه مطلب

رئیس کمیسیون انرژی مجلس در اولین کنفرانس بین المللی قیر: تحریم ها علیه ایران به سرعت برچیده می شود / کاهش وابستگی بودجه به نفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی مروی روز یکشنبه در اولین کنفرانس بین المللی قیر، اظهار داشت: ظرفیت های گسترده ای در این صنعت وجود دارد که باید شکوفا شده و سهم بیشتری از توانایی های این بخش به بازار جهانی عرضه شود.

وی با بیان آنکه یک اقتصاد سالم، اقتصادی عاری از رانت و آماده رشد و تعالی است، گفت: اقتصادی که فساد و رانت در آن رواج داشته باشد، عامل تهدید نظام اقتصادی است.

وی ادامه داد: اقتصادی که فساد و رانت در آن وجود داشته باشد، باعث می شود که بازارها را از دست داده و وجهه شرکت ها تخریب شود به طوری که نمونه ای از این وضعیت را می توان در صنعت قیر در سال های اخیر جستجو کرد. 

وی درباره مشکلات صنعت قیر، اظهار داشت: تغییر 9 مدیرعامل در دو سال باعث چالش بزرگ در عرصه قیرسازی و موجب شد که با وجود تولید قیر با کیفیت، بازار صا

ادامه مطلب

اطلاعات تماس کارخانه :

 • آدرس : تبريز، جاده آذرشهر، شهرك صنعتي سليمي، خيابان 45 متري اول، خيابان 30 متري چهارم جنوبي، خيابان 20 متري 51، روبروي كارخانه آجر نسوز
 • تلفن : 3-34329251 – 041
 • ایمیل: info@azarpasargad.com

 • اطلاعات دفتر تهران :

 • آدرس : تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، خیابان قبا، پلاک 19، طبقه دوم، واحد 7
 • تلفن : 22841517 و 2 - 22850531 - 021
 • فکس : 22850533 - 021
 • کد پستی : 1947733116

اطلاعات دفتر فروش :

 • آدرس : تبريز، جاده ائل گلي، فلكه خيام، خيابان شهيد روحاني، پلاك 78، ساختمان تاماي، طبقه 4
 • تلفن : 33820625 و 33820825 و 33820629 – 041
 • فكس : 33821220 – 041
 • همراه : 4003477 – 0914
 • كد پستي : 5166883371
 • ایمیل : sale@azarpasargad.com

ارتباط با ما